Logo Festiwalu
19 marca - 22 maja 2021

Pokaz Filmów o Sztuce

Wernisaż online

W ubiegłą sobotę 20 marca br. w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego o godz. 17:00 zainaugurowaliśmy wernisażem online tegoroczny SALON MARCOWY 2021 I POKAZ FILMÓW O SZTUCE. JÓZEF WILKOŃ.
Wszystkich, którzy nie mogli być z nami podczas jego premiery, zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu i fotorelacji z otwarcia wystawy z udziałem samego Artysty.

W przygotowanym materiale filmowym możemy posłuchać wypowiedzi organizatorów wydarzenia, kuratorek, przedstawicielki Fundacji „ARKA” im. Józefa Wilkonia oraz samego Mistrza.
O idei tegorocznego Salonu Marcowego i pokazu filmów przybliżających twórczość i sylwetkę artysty opowiedziały: Lidia Rosińska Podleśny, Urszula Dubowska, Beata Majcher oraz Blanka Wyszyńska-Walczak. Uzupełnieniem całości były słowa Józefa Wilkonia, który nie krył zaskoczenia i wzruszenia podczas wizyty w Miejskiej Galerii Sztuki. Sam artysta tak skomentował w wywiadzie dla Radia Kraków swoją wizytę w galerii:

„Pozwolę sobie opisać swoje wrażenie, jak wszedłem na salę i zobaczyłem swoją wystawę. Na ostatnim planie mój Lament Gotycki, jest mu wyjątkowo twarzowo z tą białą ścianą. Wystawiałem go już w kilku miejscach: i w piwnicach zamkowych, ale tutaj jest mu wyjątkowo twarzowo. Powiedziałem to głośno wśród zgromadzonych gości, aby to ogromnie wszystkich wzruszyło. Trudno jest czasem powiedzieć coś dobrego o swoich pracach, ale powiem, że mi się tak cieplutko zrobiło, przyjemnie, bardzo się z tego ucieszyłem. Bardzo pięknie jest wszystko urządzone i ułożone przez tutejszych gospodarzy i jestem im za to ogromnie wdzięczny. Jest to moja jedna z najładniejszych wystaw i bardzo się z tego cieszę i jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili.”

W imieniu Burmistrzów Miasta Zakopane, p. Joanna Staszak -Naczelnik Wydziału Kultury podziękowała Józefowi Wilkoniowi za obecność oraz złożyła artyście imieninowe życzenia, jako że świętował ten dzień właśnie w zakopiańskiej galerii. Podziękowania i życzenia na ręce artysty złożyła również p. Lucyna Galica Jurecka Przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miasta Zakopane.

 

   

Organizatorzy

Poprzedni Patroni i Partnerzy Następny Patroni i Partnerzy

Partnerzy

Poprzedni Patroni i Partnerzy Następny Patroni i Partnerzy