Logo Festiwalu
19 marca - 22 maja 2021

Pokaz Filmów o Sztuce

Za drzwiami wyobraźni – Józef Wilkoń. Projekcja online

Zapraszamy do obejrzenia online projekcji filmu pt. „Za drzwiami wyobraźni Józef Wilkoń” w reżyserii Anny Jowity Ciołkiewicz. Tegoroczna edycja Salonu Marcowego 2021 i Pokazu Filmów o Sztuce poświęcona jest twórczości wybitnego polskiego artysty Józefa Wilkonia.

„Za drzwiami wyobraźni JÓZEF WILKOŃ”  – producent Fundacja Czas Dzieci – 2020, reżyseria Anna Jowita Ciołkiewicz, 20 minut

Ilustracja zdaje się być dziedziną pokrewną do filmu, stąd film jest idealnym medium, by przybliżyć jej arkana szerszej publiczności. Józef Wilkoń dobrze rozumie to pokrewieństwo – sam bowiem stoi pomiędzy światem dziecięcej ilustracji, rzeźby, literatury, romansując od czasu do czasu z dziesiątą muzą – tworząc pierwszorzędne scenografie czy plakaty. Nasz bohater, kreując swój baśniowy zwierzyniec, równie wprawnie posługuje się piórkiem, co siekierą. Dlatego też jego twórczość stanowi spójną całość, mimo używania przez artystę tak różnorodnych technik. Spotkanie z Józefem Wilkoniem „za drzwiami wyobraźni” jest niezwykłą przygodą – daje unikalną możliwość wkroczenia w intymną przestrzeń domowego miru, w którym znajduje się skarbnica pomysłów i inspiracji artysty. Obiektyw kamery rejestruje intymny świat pracowni Mistrza Wilkonia i magię jego ogrodu.

(MP)

Organizatorzy

Poprzedni Patroni i Partnerzy Następny Patroni i Partnerzy

Partnerzy

Poprzedni Patroni i Partnerzy Następny Patroni i Partnerzy