Logo Festiwalu
19 marca - 22 maja 2021

Pokaz Filmów o Sztuce

Pokaz Filmów o Sztuce w formule online

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną oraz fakt iż Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego jest na chwilę obecną zamknięta dla publiczności, planowana projekcja filmu pt. „Za drzwiami wyobraźni Józef Wilkoń” w reżyserii Anny Jowity Ciołkiewicz została przeniesiona do sieci. Tegoroczna edycja Salonu Marcowego 2021 i Pokazu Filmów o Sztuce poświęcona jest twórczości wybitnego polskiego artysty Józefa Wilkonia.

Film będzie można zobaczyć od 25 marca o godz. 12:00 na FB Urzędu Miasta Zakopane, Miejskiej Galerii Sztuki, Pokazu Filmów o Sztuce oraz na stronach internetowych: www.zakopane.pl i www.festiwale.zakopane.pl w zakładce Pokaz Filmów o Sztuce. Zapraszamy!

„Za drzwiami wyobraźni JÓZEF WILKOŃ”  – producent Fundacja Czas Dzieci – 2020, reżyseria Anna Jowita Ciołkiewicz, 20 minut

Ilustracja zdaje się być dziedziną pokrewną do filmu, stąd film jest idealnym medium, by przybliżyć jej arkana szerszej publiczności. Józef Wilkoń dobrze rozumie to pokrewieństwo – sam bowiem stoi pomiędzy światem dziecięcej ilustracji, rzeźby, literatury, romansując od czasu do czasu z dziesiątą muzą – tworząc pierwszorzędne scenografie czy plakaty. Nasz bohater, kreując swój baśniowy zwierzyniec, równie wprawnie posługuje się piórkiem, co siekierą. Dlatego też jego twórczość stanowi spójną całość, mimo używania przez artystę tak różnorodnych technik. Spotkanie z Józefem Wilkoniem „za drzwiami wyobraźni” jest niezwykłą przygodą – daje unikalną możliwość wkroczenia w intymną przestrzeń domowego miru, w którym znajduje się skarbnica pomysłów i inspiracji artysty. Obiektyw kamery rejestruje intymny świat pracowni Mistrza Wilkonia i magię jego ogrodu.

Organizatorzy

Poprzedni Patroni i Partnerzy Następny Patroni i Partnerzy

Partnerzy

Poprzedni Patroni i Partnerzy Następny Patroni i Partnerzy