Logo Festiwalu
19 marca - 22 maja 2021

Pokaz Filmów o Sztuce

Zaproszenie na wernisaż wystawy Salon Marcowy 2021 i Pokaz Filmów o Sztuce

Szanowni Państwo,
Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy SALON MARCOWY 2021 i POKAZ FILMÓW O SZTUCE, poświęcony twórczości Józefa Wilkonia.
Wernisaż z udziałem Artysty odbędzie się on-line w najbliższą sobotę 20 marca o godzinie 17.
Uroczyste otwarcie opublikujemy na oficjalnych Facebook’owych profilach: Urzędu Miasta Zakopane, Miejskiej Galerii Sztuki, a także na kanale You Tube Zakopiańskiego Centrum Kultury oraz stronie internetowej
www.zakopane.pl.

Józef Wilkoń to wybitny polski ilustrator, malarz, rzeźbiarz, twórca plakatów i scenografii teatralnych, który zilustrował ponad 200 książek dla dzieci i dorosłych w kraju i za granicą oraz sam napisał teksty do kilkunastu książek dla dzieci.

W związkuz wprowadzonymi obostrzeniami od 20 marca do 9 kwietnia 2021, Miejska Galeria Sztuki będzie zamknięta dla zwiedzających. Wystawabędzie dostępna online na stronie www.galeria.zakopane.pl oraz na oficjalnym portalu Miasta Zakopane www.zakopane.pl.

Mamy nadzieję, że wszystkich zwiedzających będziemy mogli ponownie zaprosić do przestrzeni wystawienniczej Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego już od 10 kwietnia br.

Kuratorkami wystawy są Lidia Rosińska – Podleśny oraz Urszula Dubowska. Pomysłodawczynią tegorocznej specjalnej edycji Pokazu Filmów o Sztuce jest Beata Majcher.

Organizatorzy

Poprzedni Patroni i Partnerzy Następny Patroni i Partnerzy

Partnerzy

Poprzedni Patroni i Partnerzy Następny Patroni i Partnerzy