Logo Festiwalu
24 grudnia 2020 - 2 lutego 2021

Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych “Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył...”

Historia

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam wszystkich Mieszkańców i Gości na Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył

Przez cały okres Bożonarodzeniowy w Zakopanem rozbrzmiewają najpiękniejsze polskie kolędy, góralskie pastorałki, a także współczesne kompozycje w najlepszym wykonaniu. Te niezwykłe koncerty co roku umilają świąteczny i noworoczny czas, tworzą niezapomnianą atmosferę i przyciągają coraz liczniejszą publiczność.

Tylko pod Tatrami – w otoczeniu śnieżnego górskiego krajobrazu i przy dźwiękach z serca płynących kolęd – Święta Bożego Narodzenia są tak piękne i wyjątkowe.  W tych szczególnych chwilach zasłuchani w dźwięki muzyki w zakopiańskich kościołach z zadumą zatrzymujemy się przy żłóbku nowonarodzonej Bożej Dzieciny. To także czas, który spędzamy z najbliższymi i wspólnie kultywujemy nasze polskie i rodzinne tradycje.

Program Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył…, jest niezwykle ciekawy i bogaty.  Występuje tu wiele gwiazd, a także uznanych podhalańskich artystów. Rokrocznie podczas festiwalu odbywa się premiera płyty z kolędami, aby uatrakcyjnić świąteczne spotkania. Tradycyjnie w ramach Festiwalu obchodzimy Święto Trzech Króli, podczas którego każdy może się wcielić w rolę Mędrcy ze Wschodu, oddającego cześć Jezuskowi.

Zachęcam więc gorąco do udziału w Festiwalu.  Czerpmy z naszej pięknej  bożonarodzeniowej tradycji pełnymi garściami, radujmy się, dzielmy się naszą radością z innymi i przede wszystkim – jak najczęściej śpiewajmy kolędy!

 

 

Leszek Dorula

Burmistrz Miasta Zakopane

Patroni i partnerzy

Poprzedni Patroni i Partnerzy Następny Patroni i Partnerzy