Logo Festiwalu
24 grudnia 2019 - 2 lutego 2020

Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych “Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodził...”

Nika Lubowicz z zespołem

W naszej muzycznej rodzinie fascynacja polskimi pastorałkami, przerodziła się w próby wyrażenia treści Bożonarodzeniowych własnym językiem, więc Tata (Stanisław Lubowicz)  zaczął sam komponować kolędy i świąteczne piosenki do tekstów Radosława Figury,  Kazimierza Józefa Węgrzyna i Macieja Pinkwarta. Poza autorskimi kompozycjami w naszym repertuarze znajdują się także tradycyjne pastorałki, które postanowiliśmy zaaranżować na swój sposób. Wielkie znaczenie ma również dla nas folklor podhalański, dlatego też sięgnęliśmy do twórczości nieżyjącego już kompozytora  Wacława Geigera – wybitnego muzyka i pedagoga Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. M. Karłowicza w Zakopanem, której jesteśmy absolwentami – zarówno ja jak i moi bracia.

Mimo wielu inspiracji i muzycznej różnorodności, chcemy nieść ze sobą jedno, najważniejsze przesłanie: radość z Bożego Narodzenia – i tej autentycznej radości Państwu życzymy!

NIKA LUBOWICZ – zakopianka, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na trzech kierunkach: Dyrygentura Chóralna, Fortepian oraz Wokalistyka Jazzowa. Laureatka wielu festiwali i konkursów wokalnych, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2016 roku była nominowana do Nagrody „Fryderyk” w kategorii Debiut Fonograficzny Roku za płytę „Nika’s Dream”. Została uznana za „Nową Nadzieję Polskiego Jazzu”. 

Nika Lubowicz – śpiew, instr. klawiszowe
Ewa Lubowicz – śpiew, skrzypce
Dawid Lubowicz – skrzypce
Jakub Lubowicz – instr. klawiszowe
Sebastian Zając – akordeon
Marcin Jadach – gitara basowa
Patryk Dobosz- perkusja

Patroni i partnerzy

Poprzedni Patroni i Partnerzy Następny Patroni i Partnerzy