Logo Festiwalu
24 grudnia 2019 - 2 lutego 2020

Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych “Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodził...”

Hanna Zbyryt

HANNA ZBYRYT – ukończyła kierunek aktorski PWST im. L. Solskiego w Krakowie (Filia zamiejscowa we Wrocławiu) /2009/. Absolwentka Studium Tańca w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie – kierunek choreografia tańca współczesnego. Jest współzałożycielką i aktorką Teatru Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem. W Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie zadebiutowała jako nastolatka w realizacjach m. in. Adama Hanuszkiewicza („Wesele”, „Romanse i ballady”, „Pan Tadeusz”). W 2013 r. powróciła na częstochowską scenę wcielając się w rolę Mary w „Przyjaznych duszach”. Od września 2018 r. jest etatową aktorką częstochowskiego Teatru.

Związana była z Teatrem im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem, a także występowała z w Teatrze Tańca przy Politechnice Częstochowskiej. Współpracowała z Teatrem Pantomimy  Henryka Tomaszewskiego i Instytutem Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Obecnie aktorkę możemy zobaczyć na częstochowskiej scenie w spektaklu „Przyjazne dusze”  Pam Valentine w reż. Jerzego Bończaka (premiera: 2012 r.) oraz w roli Glorii  w spektaklu „Czyż nie dobija się koni” w reż. Magdaleny Piekorz.

Wojciech Wachułka – absolutny pianista/aranżer/czołowy muzyk krakowski, na swoim koncie ma wiele realizacji radiowo-telewizyjnych, koncertowych i teatralnych, w kraju i zagranicą.

Patroni i partnerzy

Poprzedni Patroni i Partnerzy Następny Patroni i Partnerzy