Logo Festiwalu
24 grudnia 2020 - 2 lutego 2021

Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych “Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył...”

Anna Gąsienica – Byrcyn

Ania Gąsienica-Byrcyn, ma 21 lat i w tym roku wzięła udział w największym muzycznym show w Polsce w The Voice Of Poland, dotarła tam aż do finału, w programie zadebiutował  również jej nowy singiel ,,Nocą”.

Urodziła się w Toronto w Kanadzie, ale pochodzi z tradycyjnej rodziny góralskiej z Zakopanego. W wieku czterech lat, wraz z całą rodziną wróciła do Polski do Zakopanego. W wieku 6 lat rodzice zdecydowali o zapisaniu jej do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem na instrument skrzypce i tam ukończyła pierwszy stopień szkoły muzycznej. Dalsze kształcenie muzyczne  kontynuowała w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie.

W liceum otworzyła się na śpiew, i finalnie ukierunkowała się na jazz i estradę, i w tych gatunkach się odnalazła. Wtedy też stwierdziła, że chce przygotować się do egzaminu wstępnego w Katowicach na kierunek Jazz i Muzyka Estradowa w specjalności wokalistyka jazzowa. Udało się jej dostać na wymarzoną Akademię Muzyczną i tam kształci swój wokal do dziś. Obecnie jest na trzecim roku licencjatu w klasie Mietka Szcześniaka i swoją przyszłość wiąże ze śpiewem.

Patroni i partnerzy

Poprzedni Patroni i Partnerzy Następny Patroni i Partnerzy