Logo Festiwalu
24 grudnia 2020 - 2 lutego 2021

Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych “Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył...”

Harni

Ostatni koncert tegorocznego Festiwalu odbył się w Sanktuarium narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.Dziękujemy za wspólne kolędowanie.

Zespół Harni to grupa przyjaciół, którzy w 2005 roku rozpoczęli swoją muzyczną przygodę od pracy nad oprawą Triduum Paschalnego podczas Świąt Wielkiej Nocy. Początkowo zespół liczył kilka osób, ale z czasem do grupy dołączały nowe śpiewaczki i nowi muzycy. Każdy z nich wnosił do zespołu swoje pomysły i nowe inspiracje, wiec dotychczasowy repertuar, składający się głównie z pieśni chóralnych i nut góralskich, ubogacony został melodiami ludowymi z różnych stron Karpat. Latem 2016 roku Harni wzięli udział w Polsko- Słowackim projekcie, nagrali karpacką wersję Hymnu z okazji Światowych Dni Młodzieży,  a zimą 2016 roku, w efekcie współpracy z Urzędem Miasta Zakopane i przy finansowym wsparciu Burmistrza Miasta Zakopane, Harni nagrali muzykę i teledysk do „Kolyndy Juhaskiej”.

Skład instrumentalny zespołu to: skrzypce, altówka, akordeon, cymbały węgierskie i kontrabas, ale podczas koncertów Harni sięgają także po oryginalne instrumenty góralskie, takie jak: różnego rodzaju pasterskie piszczałki, basy podhalańskie.

Harnych można zobaczyć i posłuchać podczas różnych imprez kulturalnych na terenie Podhala. Zespół swoją muzyką stara się pielęgnować rodzimą tradycję, czerpiąc inspiracje z muzyki całego Łuku Karpat.

Zapraszamy na koncert online https://www.youtube.com/watch?v=I5yJ_F883w8&feature=share&fbclid=IwAR0rvomIq0HLgOxDxboNgBJWO3OwzlGCxFXGQzX0fDwCklzGPgPXO6PR8fw

 

Patroni i partnerzy

Poprzedni Patroni i Partnerzy Następny Patroni i Partnerzy