Logo Festiwalu
14 - 17 października 2021

Festiwal „Inspirowane górami..."
im. Ewy i Macieja Berbeków

Adam Brzoza

Adam Brzoza. Fotograf National Geographic Polska

„Kiedy robimy to, co kochamy, nie ma mowy o poświęceniu”

Zakopiańczyk, miłośnik gór i przyrody, artysta fotografik. Jak sam o sobie mówi: łowca światła i chwil.

Jego przygoda z fotografią zaczęła się właśnie od gór i to góry są tematem większości jego zdjęć. Nie bez powodu Adam Brzoza uchodzi za fotograficznego specjalistę od Tatr. Na pytanie, ile czasu spędza wysoko nad poziomem morzem nawet nie odpowiada, bo to jego dom i najbardziej naturalne środowisko.

Adam Brzoza jest też twórcą zdjęć z różnych zakątków świata:  Indiach, Nepalu, Skandynawii i praktycznie całej Europie. Pasjonują go ginące zawody, takie jak baca czy kowal, których wyjątkowość pragnie zatrzymać na zdjęciach. Fotografią zajmuje się profesjonalnie od 2000 roku. Dąży to tego, aby zdjęcia wywoływały emocje i emanowały atmosferą miejsca. Jednocześnie stara się, by te emocje były jak najczęściej pozytywne. Motywacją do wyjścia z domu, czasem w środku zimnej nocy, jest po prostu ciekawość. – co spotka go tym razem i co uda się uchwycić. Tym bardziej, że fotografuje po to, by się dzielić. Jeden z największych komplementów, jakie usłyszał Adam Brzoza na temat swojej pracy, udowadniał, że jego fotografia „działa”: „Po obejrzeniu tych fotografii marzę, żeby tam pojechać”. I takie właśnie są fotografie Adama Brzozy: wciągają i zapraszają do odkrywania.

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Adama Brzozy „Tatry z lotu ptaka” i na spotkanie autorskie do Miejskiej Galerii Sztuki 16 października w sobotę.