Logo Festiwalu
14 - 17 października 2021

Festiwal „Inspirowane górami..."
im. Ewy i Macieja Berbeków

Beata Bugaj-Tomaszewska, Małgorzata Drozd-Witek – malarstwo

Laureatki 2. Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Moje Zakopane”

2-30 października 2021

Zakopiańskie Centrum Kultury

Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem

Kuratorka wystawy: Lidia Rosińska-Podleśny

Wernisaż: 1 października (piątek) 2021 o godz. 17:00
Ze względu na aktualne obostrzenia związane z wirusem COVID-19, ilość miejsc ograniczona

 

Serdecznie zapraszamy do Miejskiej Galerii Sztuki na wystawę laureatek 2. Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Moje Zakopane”. Prezentowana ekspozycja pozwala na ukazanie szerokiego spektrum możliwości twórczych i źródeł inspiracji estetycznej dwóch artystek: Beaty Bugaj-Tomaszewskiej i Małgorzaty Drozd-Witek.

W 2019 roku obie artystki zdobyły ex aequo Grand Prix Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli w 2. Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Moje Zakopane”.

Beata Bugaj-Tomaszewska – ur. w 1977 roku w Staszowie. Studiowała na Wydziale Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego i Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Romana Hałata. W 2002 roku obroniła dyplom magisterski wyróżnieniem. Dyplom doktora sztuki – promotor dr hab. Aleksandra Gieraga prof. ASP. Zajmuje się malarstwem i arteterapią. Tworzy obiekty. Artystka brała udział w licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą.

Małgorzata Drozd-Witek – ur. w 1978 roku w Łańcucie. Jest absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2002 r. w pracowni malarstwa prowadzonej pod kierunkiem prof. Ireny Popiołek-Rodzińskiej oraz równolegle w pracowni grafiki warsztatowej pod kierunkiem prof. Andrzeja Pietscha. Pracuje w Zakładzie Malarstwa macierzystej uczelni (obecnie ISP Kolegium Nauk Humanistycznych), prowadząc zajęcia z malarstwa i rysunku na kierunku: sztuki wizualne, grafika oraz dla słuchaczy UTW UR – obecnie profesor UR. Doktorat obroniła w 2013 roku na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, habilitację uzyskała w 2020 r. Uchwałą Rady Dyscypliny Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki UMK w Toruniu. Czynnie zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką warsztatową. Ilustruje tomiki poezji. Zorganizowała 17 wystaw indywidualnych, brała udział w przeszło 170 ekspozycjach zbiorowych ogólnopolskich i międzynarodowych, w kraju i za granicą. W dorobku posiada 19 nagród i wyróżnień za twórczość artystyczną.

 

W trakcie Festiwalu 14 października o godzinie 12.00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie.