Logo Festiwalu
16-22 sierpnia 2020

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Maria Pomianowska „Na Folkową Nutę”

Podczas 7 dnia tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich „Górale świata sercem w Zakopanem”, 22 sierpnia o godz. 18.00 na scenie plenerowej w ogrodzie Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór odbędzie się koncert polskiej multiinstrumentalistki, wokalistki, kompozytorki, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie – Marii Pomianowskiej – z cyklu „Na Folkową Nutę”.

Artystka znana jest z gry na nietypowych instrumentach muzycznych, m.in.: indyjskiej sarangi czy suce biłgorajskiej, a także wiolonczeli. Jest założycielką czterech zespołów: Raga Sangit, Zespół Polski, San-Nin Trio i Arctus Poloniae. Na uczelni prowadzi prace nad technikami gry na instrumentach muzycznych Azji, czerpiąc inspiracje z licznych podróży na Daleki oraz Bliski Wschód. Wciąż poszukuje oraz odtwarza techniki gry na dawnych, polskich instrumentach strunowych.

Zapraszamy do pobrania wejściówki na koncert na www.zakopane.pl/rejestracja-na-wydarzenia#/ oraz śledzenia trwających nadal online aktywności festiwalowych na Facebooku, Instagramie i YouTube wydarzenia: MFFZG.Zakopane.

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich jest Miasto Zakopane. Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie.

Patronat medialny / Partnerzy

Poprzedni Patroni i Partnerzy Następny Patroni i Partnerzy