1. Piotr Muszalski

Reżyser, scenarzysta, animator, autor scenografii filmowych, pedagog. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W latach 1993 – 2000 współpracował z Telewizyjnym Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu gdzie zrealizował filmy: „TOCCATA D- moll”, „GUSTAV KLIMT”, „THE WAY OF THE BUDDHA” i „JAK BÓG MAIOR UTRACIŁ TRON”. Profesor na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Prodziekan Wydziału Animacji. Wykładowca historii i teorii animacji. Na uczelni kieruje pracownią animacji materii, w której realizowane są filmy w technikach materii sypkiej, wycinanki, plastelinowej oraz płynnej farby tworzone bezpośrednio pod kamerą. Zajmuje się archeologią kina, historią animacji, a zwłaszcza okresem przedkinematograficznym. Znawca i kolekcjoner obiektów związanych z tym okresem. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.


2. Bogdan Mozer

Urodził się 9 stycznia 1944 roku w Pabianicach. Absolwent Politechniki Łódzkiej. Swoją przygodę z teatrem rozpoczął już w czasach studenckich jako scenograf, a później także kierownik Teatru Satyry „Pstrąg”. W tym czasie, jako animator, działał również w klubie studenckim „Pod siódemkami”, był szefem „Galerii 77”, a także komisarzem plastycznym kultowych Łódzkich Spotkań Teatralnych.

W 1976 roku rozpoczął współpracę ze słynną Wytwórnią Filmów Fabularnych w Łodzi, a rok później zadebiutował na planie filmu Grzegorza Królikiewicza „Tańczący Jastrząb”. Jest autorem scenografii lub dekoracji wnętrz do kilkudziesięciu filmów fabularnych, a w swoim dorobku ma m.in. takie tytuły jak: "Zmory"(1978), „Akademia Pana Kleksa”(1982), „Podróże Pana Kleksa”(1985), "Życie wewnętrzne"(1986), „Jeniec Europy”(1989), „Pożegnanie jesieni”(1990), „Śmierć dziecioroba”(1990) czy „Psy”(1992). W dalszym ciągu tworzy również dekoracje do licznych spektakli teatralnych.

W latach 2003 – 2006 prowadził w Łodzi własną galerię „MOZER – Studio” zajmującą się popularyzacją sztuk wizualnych, promocją i sprzedażą obiektów artystycznych, a także aranżacją wnętrz.

Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Międzynarodowego Muzeum Artystów.


3. Andrzej Dąbrowski 

Urodzony w Olsztynie. Absolwent PWSFTviT im.L.Schillera w Łodzi. Montażysta filmów dokumentalnych i fabularnych nagradzanych na festiwalach w Polsce i poza granicami naszego kraju. 

Zanim związał swoje życie zawodowe z montażem, studiował leśnictwo, kręcił teledyski zespołom polskiej sceny alternatywnej, do tej pory gra na gitarze basowej w jednym z nich (zespół Organizm). 

Wykładowca montażu filmowego w PWSFTviT w Łodzi. Członek Polski ego Stowarzyszenia Montażystów.
4. Małgorzata Zacharko 

Urodzona w Oświęcimiu. Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i public relations na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Kierowała działami promocji Teatru i. Juliusza Słowackiego i Teatru Bagatela w Krakowie. 

Od 2007 pracuje w branży filmowej jako kierownik produkcji i producent, prowadzi serwisy produkcji niemieckich filmów w Polsce, oraz wykłady z organizacji produkcji na Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego. 

Prowadzi firmę Film Art Production, która wyprodukowała nagrodzony m.in. na festiwalu w Wenecji i nominowany do Orłów dokument o Michale Waszyńskim, p.t. „Książę i dybuk”.

Żrodło: www.sfp.org.pl