W ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich co roku organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki. Patron konkursu był jednym z najwybitniejszych góralskich multiinstrumentalistów, malarzem, projektantem, plastykiem, członkiem zespołu Trebunie-Tutki.

Konkurs odbędzie się w dniach 19 - 21 sierpnia 2019r. Rywalizacja toczyć się będzie w czterech kategoriach: ludowe zespoły instrumentalne (kapele), instrumentaliści ludowi (soliści), śpiewacy ludowi (soliści) i grupy śpiewacze. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Zbyrkadłami. Dodatkowo najlepszemu instrumentaliście za wierność tradycji w zakresie stylu, gry i repertuaru zostanie przyznana nagroda specjalna „Sabałowe Gęśle”.

W konkursie oprócz uczestników Festiwalu mogą wziąć udział również laureaci innych konkursów i przeglądów, uprzednio przesyłając wypełnioną kompletną kartę zgłoszenia na adres mailowy  office@mffzg.pl w temacie wpisując „Konkurs Kapel” lub na adres korespondencyjny: Urząd Miasta Zakopane, Wydział Kultury, ul. Kościuszki 13, 34-500 Zakopane, z dopiskiem „Konkurs Kapel”.

>>> Więcej informacji w REGULAMINIE MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FOLKLORU ZIEM GÓRSKICH 2019.

>>> KARTA ZGŁOSZEŃ