Szanowni Państwo,

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej uzyskał pełnoletniość – w tym roku odbywa się 18. edycja Festiwalu, na który zapraszam od 7 lipca do 11 sierpnia 2018.

Jego popularność cieszy nie tylko organizatorów i gospodarzy – kustoszy zakopiańskich kościołów i sanktuariów, lecz także melomanów, stanowiąc źródło spokoju i wytchnienia w dzisiejszych czasach. Dodatkowym walorem tego wydarzenia są niepowtarzalne wnętrza zakopiańskich kościołów – najwyższej klasy zabytków i niezwykłych tatrzańskich krajobrazów.

Festiwal wzbogacą, jak co roku, koncerty kameralne, a wirtuozerię gry na organach w wykonaniu artystów polskich, włoskich, francuskich czy austriackich będzie można podziwiać na specjalnie przygotowanych ekranach.

Życzę Mieszkańcom oraz Gościom spędzającym wakacyjny czas w Zakopanem, by Festiwal przyniósł wiele pięknych muzycznych wrażeń.

Zachęcam także, by znaleźli Państwo czas na poznanie naszego miasta pod Giewontem, jego unikatowej kultury i tradycji, ciekawej historii, wyśmienitej kuchni i, ponad wszystko, gościnności mieszkańców.

Gorąco zapraszam do Zakopanego!

Leszek Dorula

Burmistrz Miasta Zakopane

Załączniki