W sobotę 29 kwietnia, ulicami miasta przejechała Zakopiańska Parada Jazzowa, której towarzyszył XVII Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych. Parada była nie lada gratką dla wszystkich fanów dobrej zabawy, jazzu i legend światowej motoryzacji. Wyjątkowe samochody przejechały ulicami miasta w towarzystwie zespołu Five O’clock Orchestra i grupy tanecznej ROX, aby na Palcu Niepodległości rywalizować o tytuł najpiękniejszego samochodu. Tu w oczekiwaniu na werdykt i wręczenie Nagrody Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli, każdy mógł podziwiać je z bliska i kibicować swojemu faworytowi. 

W tym roku trasa parady znacznie się wydłużyła obejmując obiekty Polskich Tatr, aby mieszkańcy i turyści, wśród których cieszy się ona niezwykłym powodzeniem, mogli jeszcze dłużej cieszyć się obcowaniem z perełkami motoryzacji i rytmami jazzu, które podczas majówki opanowały miasto. Po koncercie w Kuźnicach parada wyruszyła spod Zajazdu Górskiego „Kuźnice” oraz z Kempingu pod Krokwią, następnie obie połączyły się u zbiegu ulic Sabały i Zamoyskiego. Zabytkowe samochody przejechała w dół Krupówkami, zatrzymując się przy Miejskiej Galerii Sztuki gdzie podczas przystanku muzycznego zespół Five O’clock Orchestra zagrał na balkonie Bazaru Polskiego. Punktem kulminacyjnym był pokaz starych samochodów na Placu Niepodległości, gdzie odbyła się prezentacja uczestniczących w zlocie samochodów i konkurs elegancji. Najładniejszym i najbardziej zadbanym samochodem został czarny Talbot, który na zlot przybył z Czech. Jego właściciel otrzymał w nagrodę pamiątkową statuetkę ufundowaną przez Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Dorulę. Ostatnim muzycznym przystankiem tegorocznej parady był Aqua Park Zakopane, gdzie również odbył się koncert jazzmanów  i pokaz aut. 

XVII Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych odbywa się pod hasłem: "Śladami Wodnika Szuwarka", gdyż główną postacią tegorocznego Zlotu jest wodnik, czyli jak wynika z wierzeń słowiańskich demon opiekujący się zbiornikami wodnymi, o imieniu Szuwarek, który zamieszkuje staw Szmaragdowe Oczko. Uczestnicy zlotu odwiedzają Jezioro Czorsztyńskie, Jezioro Dobczyckie oraz Jezioro Świnna Poręba jak również współczesne siedliska wodników czyli Aqua Parki w Zakopanem i Chochołowie.