Wiosna Jazzowa Zakopane 2017 została oficjalnie zainaugurowana w hotelu Aries konferencją prasową, którą poprowadził Artur Orzech - dziennikarz muzyczny i prezenter radiowej Trójki. Do udziału w rozpoczynającym się dziś muzycznym festiwalu zapraszali organizatorzy, a konferencję muzycznym akcentem zakończyła Nocna Zmiana Bluesa.

Zakopiański festiwal wyróżnia bogaty program, udział plejady polskich i zagranicznych gwiazd, kontynuowana od pierwszej edycji współpraca muzyków i organizatorów United Europe Jazz Festival w ramach grupy Państw Wyszehradzkich, muzyczna uczta jaką jest Gala Jazz Top oraz widowiskowy Zlot Pojazdów Zabytkowych. Dodatkowy atut to z pewnością wiosenna sceneria Zakopanego, a jazzowy pomysł na spędzenie długiego weekendu majowego przyciąga z roku na rok coraz więcej miłośników tego muzycznego gatunku.

W imieniu władz miasta na festiwal zapraszała Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane Agnieszka Nowak-Gąsienica, akcentując szczególnie nowości w programie takie jak „Jazz Miast Partnerskich” z udziałem muzyków z partnerskich miast Zakopanego: Sopotu i Siegen, a także parada jazzowa, która w tym roku wyruszy z Kuźnic i dotrze aż na Gubałówkę oraz do Aqua Parku Zakopane.

Program festiwalu i muzyczne gwiazdy przedstawili dyrektor artystyczny Teofil Lisiecki oraz naczelnik Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego Joanna Staszak. Z kolei dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher w imieniu organizatorów dziękowała partnerom i patronom festiwalu, wśród których znaleźli się Agencja Koncertowa JBBO, TG "Sokół" Gniazdo w Zakopanem, Hotel Aries, Polskie Tatry S.A., Aqua Park Zakopane, PSS Społem Zakopane i sieć sklepów Gama, AMS, TVP3 Kraków, TVP3 Katowice, Jazz Forum, JazzPRESS, O.pl, Radio Kraków.