Wszystkie pokazy specjalne odbywają się w Kino Miejsce, ul. Orkana 2


11 KWIETNIA / ŚRODA

GODZ. 18.:00 „ TWÓJ VINCENT”
Reż. Dorota Kobiela , Hugh Welchman , 2017r., 94 min


„Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię - odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?


Po projekcji spotkanie z twórcami poprowadzi Ryszard Jaźwiński.12 KWIETNIA / CZWARTEK

GODZ. 20.00 “WEZWANIE”
Reż. Wojciech Solorz, 1971r., 86 min


Studium rozpadu tradycyjnych więzi w chłopskiej rodzinie oraz problem obojętności otoczenia na jednostki wyjątkowo wrażliwe, uzdolnione artystycznie.

Jadwiga odwiedza rodzinną wieś. Wizyta uruchamia w niej szereg wspomnień, związanych z miejscem i podejmowanymi wyborami. Dawno temu, będąc pod presją rodziny, wyszła za mąż za bogatego Wojciecha. W rzeczywistości kochała Juliana. Urodziła dwóch synów. Staszek skończył studia i objął ważne stanowisko w zakładach przemysłowych. Stefek, rzeźbiarz-amator o psychice dziecka, nie znajduje akceptacji otoczenia. Staszek żeni się z Zofią i chce zabierać matkę do nowego domu. Umiera Wojciech. Stefek ginie tragicznie, tonie w bagnie. Dom na wsi kupuje Julian.


Po projekcji spotkanie z reżyserem filmu – Wojciechem Solarzem. Prowadzenie Jerzy Armata.13 KWIETNIA / PI ĄTEK

GODZ. 19:30 „KLATKA PO KLATCE”

Reż.Daniel Szczechura, Ewa Ziobrowska, 2000r., 25 min


Daniel Szczechura mówi o technice animacji.

Film oświatowy przybliżający zagadnienia techniczne animacji, zrealizowany podczas zajęć prof. Daniela Szczechury ze studentami warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.


GODZ. 20:30 ”LISTEN TO ME MARLON”
Reż. Stevan Riley, 2015 r., 98 min


Wyjątkowy kawałek kina” Esquire

Arcydzieło! Village Voice


Autoportret opowiedziany przez Marlona Brando.

JEGO GŁOS. JEGO FILMY. JEGO ŻYCIE. MARLON BRANDO O MARLONIE BRANDO.

Ten dokument o kinie i postaci Marlona Brando powstał dzięki dostępowi do osobistego archiwum aktora. Przypatrując się jego wyjątkowej karierze, jak i niezwykłemu życiu osobistemu poza sceną i planem filmowym, film kreśli osobowość artysty i opowiada jego historię z perspektywy Marlona Brando. Obywając się bez wścibskich dziennikarzy i gadających głów, Marlon Brando sam przeprowadza nas przez meandry swoich myśli i wyjaśnia tajemnicę swego fenomenu.


Po projekcji spotkanie z twórcami poprowadzi Agnieszka Szydłowska.