JERZY LISAK

Urodzony w Szczecinie w 1976. Ukończył liceum plastyczne w Szczecinie  i Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku w 2002 roku. Był malarzem, animatorem  i painting designerem przy produkcji filmu “ Twój Vincent”. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i ściennym .


KAMIL POLAK

Urodzony w Giżycku w 1980 roku. Reżyser filmów animowanych. Studiował malarstwo na warszawskiej ASP i animacje w PWSFTViT w Łodzi. Jego pierwszy film studencki „Narodziny Narodu” do dziś pokazywany jest w ramach zestawu najlepszych filmów reprezentujących szkołę filmową w Łodzi. Prowadził ekipę grafików i animatorów komputerowych przy tworzeniu filmu animowanego „Piotruś i Wilk”, nagrodzonego Oscarem w 2008 roku. Jego autorski film „Świteź” miał swoją premierę na Berlinale w 2011 i zdobył ponad 25 nagród na światowych festiwalach. Olbrzymim uznaniem cieszą się także stworzone przez niego animowane formy, będące częścią przedstawień Krzysztofa Warlikowskiego. Ma na swoim koncie reżyserię kilkudziesięciu reklam, w tym m.in. z serii Serce i Rozum, realizowanych często z Wojtkiem Wawszczykiem. Z Human Ark związany od 2010 roku.

(źródło: www.polishshorts.pl)

Spotkanie z gośćmi po projekcji filmu Twój Vincent ” w środę 11.04.2018 w Kino Miejsce.WOJCIECH SOLARZ

Urodzony w Krakowie w 1934 roku. Reżyser. W latach 1951-55 studiował dziennikarstwo na UW, w latach 1958-61 zajmował się krytyką filmową. Współpracował ze Studenckim Teatrem Satyryków w Warszawie jako autor tekstów, aktor i reżyser. Członek Polskiej Akademii Filmowej.
(źródło: www.filmpolskii.pl)

Spotkanie z reżyserem po projekcji filmu Wezwanie” w czwartek 12.04.2018 w Kino Miejsce.DANIEL SZCZECHURA


fot. Adam Palenta (SFP)

Urodzony w Wilczogębach w 1930 roku. Reżyser i scenarzysta filmów animowanych, scenograf, pedagog. Studiował na ASP w Warszawie oraz historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim Ukończył również wydział operatorski łódzkiej szkoły filmowej. Jest profesorem sztuk filmowych.

W latach 70. był wykładowcą ASP w Warszawie, prowadząc Pracownię Filmu Animowanego Katedry Projektowania Graficznego na Wydziale Grafiki. Jego uczniem jest m.in. autor znanych filmów animowanych Piotr Dumała.

Wykładał za granicą m.in. Królewskiej Akademii Sztuki w Gandawie i Emily Carr College w Vancouver. Był także wykładowcą w Zakładzie Realizacji Obrazu Telewizyjno-Filmowego Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, na Wydziale Informatyki Śląskiej Wyższej Szkoły Informatyczno-Medycznej w Chorzowie oraz na Wydziale Informatyki Śląskiej Wyższej Szkoły Informatyki w Chorzowie.

Obecnie uczy na Wydziale Sztuki Nowych Mediów Polsko -Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie. Laureat wielu nagród za twórczość w dziedzinie filmu animowanego. Otrzymał m.in. medal Złotego Grona za całokształt twórczości na 4. Wystawie i Sympozjum Plastyki "Złote Grono" w Zielonej Górze (1969), Nagrodę im. Zenona Wasilewskiego (1975), Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki II stopnia za całokształt twórczości filmowej w dziedzinie animacji (1975), Nagrodę Specjalną ASIFA za nieoceniony wkład w sztukę i rozwój filmu animowanego (1990) i nagrodę Gemma, Włoskiego Stowarzyszenia Filmu Animowanego.

(źródło: www.pl.wikipedia.org)

Spotkanie z reżyserem po projekcji filmu Klatka po klatce” w piątek 13.04.2018 w Kino Miejsce.STEFAN WESOŁOWSKI


fot. Rafal Kolsut

Urodzony w Gdyni w 1985 roku. Kompozytor, skrzypek i producent muzyczny, absolwent Académie Musicale de Villecroze we Francji. Związany z amerykańską wytwórnią płytową Important Records, francuską Ici D'ailleurs i brytyjskim publisherem Mute Song. Twórca muzyki do spektakli teatralnych, filmów i instalacji artystycznych. Jest autorem ścieżki dźwiękowej do filmu “Listen to Me Marlon” w reżyserii Stevana Rileya. W styczniu 2015 roku po premierze filmu “Listen to Me Marlon” na Sundance Festival magazyny Rolling Stone, TIME oraz Variety uznały wyprodukowany przez Universal i Passion Pictures na zlecenie telewizji Showtime obraz za jeden z najważniejszych akcentów festiwalu. Film otrzymał nominację do nagród brytyjskiej akademii filmowej BAFTA, oraz znalazł się na krótkiej liście do Oscarów.

W 2016 roku nominowany do nagrody Splendor Gedanensis oraz nagrody Sztorm Roku w kategorii "Człowiek Roku" za napisanie muzyki do filmu “Listen To Me Marlon”. Tuż po nominacji Stefana do Paszportów Polityki 2017, jego album „Rite of the End” został wybrany przez „Wyborczą” Płytą Roku 2017.

Spotkanie z artystą po projekcji filmu Listen to Me Marlon ” w piątek 13.04.2018 w Kino Miejsce.