Odkryjmy to, co w Festiwalu najpiękniejsze!

Festiwal nie tylko daje możliwość odkrywania korzeni oraz bezpośredniego spotkania z góralską kulturą, tradycją, muzyką, tańcem, rzemiosłem i kuchnią, ale także nieustannie zachwyca. Jego piękno skryte jest w detalach, takich jak misternie zdobione elementy ludowego stroju, emocje malujące się na twarzach uczestników, dynamika tańca…

Konkurs fotograficzny "Żywioł Folkloru" w tym roku ogłoszony został już po raz czwarty. Każdy może spróbować swoich sił i uchwycić w kadrze kolorowe roztańczone zespoły z całego świata. Do udziału zapraszamy publiczność oraz akredytowanych przy Festiwalu dziennikarzy i fotoreporterów. Zdjęcia należy nadsyłać w terminie do 30 września 2017 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 20 października 2017r., a nagrodzone prace prezentowane będą podczas kolejnej edycji Festiwalu. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody. 

Natomiast zlokalizowana na Krupówkach poniżej oczka wodnego wystawa prezentować będzie zwycięskie fotografie nadesłane na trzecią edycję konkursu „Żywioł Folkloru”, który odbywał się w ramach 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Ukazują one piękno folkloru górali z różnych regionów świata. Wystawę można oglądać w dniach 17 – 30 sierpnia.

Otwarcie plenerowej wystawy odbędzie się 17 sierpnia o godz. 16:00.

Poniżej do pobrania regulamin konkursu.

Organizator: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zakopiańskie Centrum Kultury, Biuro Prasowe MFFZG
Patronat medialny: Tygodnik Podhalański, Press, Zakopiec.info


Prezentacja fotografii nagrodzonych w 3. edycji konkursu "Żywioł Folkloru":