Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na festiwal Wiosna Jazzowa Zakopane, czyli na pięć niezwykłych dni spędzonych pod Giewontem ze światowej klasy muzykami. Jest to wymarzony czas na urlop i poznanie muzyki jazzowej w najlepszym wydaniu. Nie tylko miłośnicy gór znajdą więc u podnóża Tatr coś dla siebie. Tegoroczna edycja to również parada jazzowa, duże koncerty plenerowe oraz małe kameralne wydarzenia klubowe, koncerty sceniczne i wiele innych atrakcji.

Starujemy na Krupówkach, już 29 kwietnia, koncertem zespołu Apostolisa Anthimosa w Miejskiej Galerii Sztuki, by później przenieść się na bardziej kameralny koncert młodej i utalentowanej artystki Mag Balay do Hotelu Aries & Spa.

Dzień 30 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Jazzu, który również w Zakopanem będzie uroczyście obchodzony. Zaczniemy Zakopiańską Paradą Jazzową połączoną z XVI Tatrzańskim Zlotem Pojazdów Zabytkowych. Podczas Parady nie zabranie muzyki, tańca oraz innych atrakcji. Z kolei wieczorem, na scenie Kina Sokół, będzie można posłuchać zespołów Tango Conspiration & Villu Veski oraz czeskiego wykonawcy Ondřeja Havelki z zespołem w projekcie Pearls Of Swing.

Niedziela, 1 maja, dostarczy również wielu muzycznych wrażeń skierowanych m.in. do najmłodszych, przyszłych miłośników jazzu. Oprócz koncertu w Parku Miejskim, który dedykowany jest dzieciom, jazzu będzie można posłuchać przy Krupówkach, w Kawiarni Europejska oraz w Hotelu Aries & Spa. Wieczorem, w Kinie Sokół, zaprezentują się w ramach Gali Jazz Top laureaci plebiscytu czytelników miesięcznika Jazz Forum. Wystąpi zespół Atom String Quartet z Niką Lubowicz, a później, z muzyką Jarka Śmietany jego przyjaciele – Adam Czerwiński, Wojciech Karolak, Marek Napiórkowski, Adma „Szabas” Kowalewski oraz Piotr Baron.

Następnego dnia, 2 maja, Wojciech Mazolewski Quintet zaprasza na zabawę w rytmach jazzu na Plac Niepodległości. Po południu, w Kinie Sokół, można będzie posłuchać gości z krajów Wyszehradzkich oraz Scott Henderson Trio.

Ostatni dzień Festiwalu, środa 3 maja, to tajemniczy koncert „Folkowa Lawina z Gór”. Jak wiadomo, jazz to sztuka improwizacji, a co wtedy się wydarzy? Musicie przekonać się sami…

Zapraszamy do udziału we wszystkich atrakcjach tegorocznego Festiwalu, które odbędą się podczas długiego weekendu majowego w Zakopanem.