W niedzielę na scenie kawiarni Teatru im. St. I. Witkiewicza wystąpiła Nika Lubowicz z zespołem. Koncert, którego organizatorem był Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, promował debiutancki jazzowy album tej utalentowanej zakopiańskiej wokalistki zatytułowany "Nika's Dream".

Nika Lubowicz wystąpiła z braćmi Dawidem Lubowiczem (skrzypce, mandolina) i Jakubem Lubowiczem (fortepian) oraz z Krzysztofem Lenczowskim (gitara, wiolonczela), Marcinem Murawskim (gitara basowa) i Krzysztofem Szmańdą (perkusja). Wśród licznej publiczności była rodzina, przyjaciele i znajomi zakopiańskich artystów oraz miłośnicy jazzu. Koncert miał niezwykłą muzyczną atmosferę, a zakończyły go gorące owacje na stojąco oraz podziękowania i gratulacje, które przekazała muzykom Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Nika Lubowicz już wkrótce ponownie wystąpi w Zakopanem podczas Wiosny Jazzowej/ United Europe Jazz Festival, tym razem wspólnie z Atom String Quartet. Serdecznie zapraszamy.

Nika Lubowicz pochodzi z Zakopanego z rodziny muzyków. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na dwóch wydziałach: Dyrygentura Chóralna oraz Fortepian, a także Podyplomowego Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie na wydziale Wokalistyki Jazzowej. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Na co dzień współpracuje ze swoimi braćmi - skrzypkiem Dawidem oraz pianistą Jakubem, a także z muzykami takimi jak: Andrzej Jagodziński, Wojciech Pulcyn, Marcin Murawski, Marcin Ułanowski, Krzysztof Lenczowski, Krzysztof Szmańda, Bogusz Wekka; występowała również z zespołami: Big Band „Akwarium” i Atom String Quartet. Ponadto współpracuje z Filharmonią Narodową oraz Teatrem Muzycznym „Roma”, a także pracuje jako trener wokalny w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (TV Polsat). W marcu b.r. otrzymała nominację do nagrodyFryderyk 2016 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.