PROGRAM



Sobota, 9 lipca, godz. 20.00

Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki 1a

Witold Zalewski – organy

Chór Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Psalmodia

Włodzimierz Siedlik – dyrygent

Katarzyna Śmiałkowska, Janusz Wierzgacz – przygotowanie chóru


PROGRAM:

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Preludium i Fuga Es-dur BWV 552

Max Reger (1837–1916)
Fantazja i Fuga d-moll op. 135 b

Józef Świder (1930–2014)
- Moja piosenka
- Kto szuka Cię
- Modlitwa do Bogarodzicy

Henryk Mikołaj Górecki (1933–2010)
- Witaj Jutrzenko
- Zdrowaś bądź Maryja
- O Matko miłościwa

Feliks Nowowiejski (1877–1946)
IV Koncert organowy op. 56, nr 4
cz. II Andantino scherzando „Św. Jan Bosco wśród młodzieży”

Romuald Twardowski (*1930)
- Lux aeterna
- Otcze nasz
- Swiatyj Boże
- Wo carstwii Twojem
- O Tiebie radujetsia

Feliks Nowowiejski (1877–1946)
„Ojczyzna” Psalm 136 na chór i organy

****************

Wtorek 12 lipca, godz. 20.00

Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki 1a

Daniel Zaretsky (Rosja) – organy


PROGRAM:

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
- Preludium i Fuga C-dur BWV 545
- „Schmucke Dich, o liebe Seele” BWV 654
- „Wir glauben” BWV 680

Carl Philipp Emanuel Bach (1714–1788)
Sonata D-dur, Wq 70/5
Allegro di molto – Adagio e mesto – Allegro

Georg Muffat (1653–1704)
Toccata VIII

Robert Schumann (1810–1856)
- I. Nicht zu schnell (C-Dur) z 6 Studien in kanonischer Form
- Fuga na temat B-A-C-H, op. 60 nr 6

Gennadij Below (*1939)
Choral und Postludium

Georgi Muschel (1909–1989)
Toccata

****************

Sobota, 16 lipca, godz. 20.00

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14

Katarzyna Elżbieta Olszewska – organy

Trio w składzie:

Amelia Maszońska – skrzypce

Weronika Janik – skrzypce

Joanna Błaszczyk – wiolonczela

PROGRAM:

Johann Gottfried Walther (1684–1748)
Partita sopra „Jesu, meine Freude”

Christian Friedrich Ruppe (1753–1826)
Koncert organowy C-dur
Allegro maestoso – Larghetto con espressione – Rondo. Allegretto

Johannes Brahms (1833–1897)
2 preludia chorałowe z op. 122 nr 2, 8

Dmitrij Shostakovich (1906–1975)

„Prelude” z „5 utworów na dwoje skrzypiec i fortepian”
w opracowaniu na dwoje skrzypiec i wiolonczelę 

Joseph Haydn (1732–1809)
- London Trio nr 1 C-dur
Allegro moderato – Andante – Vivace

Alexander Borodin (1833–1887)
Trio g-moll
(Andantino – Risoluto e piu vivo – Meno mosso)

Samuel Tudor Strang (1856–1921)
Cantique d’amoure

Joseph Callaerts (1838–1901)
Toccata e-moll

****************

Środa, 20 lipca, godz. 20.00

Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki 1a

Andreas Boltz – organy (Niemcy)

Agnieszka Kaczmarek-Bialic – harfa

PROGRAM:

Max Reger (1873–1916)
- Preludium op. 65 nr 7
- Fuga op. 65 nr 8

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
- Toccata i Fuga d-moll, BWV 565
- Aria z suity orkiestrowej D-dur

Max Reger
- Ave Maria op. 63 nr 7
- Scherzo op. 65 nr 10

*

Johann Sebastian Bach
Sarabanda z Partity skrzypcowej nr 1

Antonio Vivaldii (1678–1741)
Concerto L' Estro Armonico nr 5 RV 519
Allegro – Largo – Allegro

Jacques Ibert (1890–1962)
Fantasie

Max Reger
- Toccata e-moll op. 65 nr 11
- Fuga E-Dur op. 65 nr 12

****************

Sobota, 23 lipca, godz. 20.00

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14

Alessandro Bianchi – organy (Włochy)

Ryszard Haba – marimba

PROGRAM:

Paul Huber (1918–2001)
Toccata sul carillon della Cattedrale di San Gallo

Marco Enrico Bossi (1861–1925)
Chant du soir op. 92 nr 1

Gordon Balch Nevin (1892–1943)
„Will o’ the wisp”
Scherzo – Toccatina

Henry Mulet (1878–1967)
Toccata „Tu es Petra”

Nebojsa Jovan Zivkovic (*1962)
Andante for Uta

Ney Rosauro (*1952)
Choro Bachiano

Evelyn Glennie (*1961)
A Little Prayer

Ney Rosauro (*1952)
Cenas Amerindias

Keiko Abe (*1937)
Dream of the cherry blossoms

Hans Uwe Hielscher (*1945)
Suite Francaise
Prèlude – Cantilène – Intermezzo – Pastorale – Toccata


****************

Środa, 27 lipca, godz. 20.00

Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki 1a

„Młodzi artyści”

Absolwenci Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie

Józef Łukasz – organy*

Maria Cebula – organy


Chór „Cantantes Angelicus” z Rabki-Zdroju

Kinga Brandys-Wójciak – dyrygent, sopran**

PROGRAM:

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Preludium i Fuga a-moll BWV 543

Charles Marie Widor (1844 –1937)
Meditation z I Symfonii c-moll op. 13

Gordon Young (1919–1998)
Toccata z Suity Katedralnej

Alessandro Stradella (1639–1682)
Pieta Signore**

Jacques Arcadelt (1500–1568)
Ave Maria

Pavel Grigorievich Chesnokov (1877–1944)
Blagoslovi dushe, moia, Gospodi, op. 9, nr 18

Feliks Nowowiejski (1877–1946)
Parce Domine

Karl Jenkins (*1944)
Adiemus: Song of Sanctuary, cz. 7. Amate adea

Grzegorz Miśkiewicz (*1969)
- In te, Domine
- O salutaris hostia

Leonard Cohen (*1934)
Hallelujah

Dietrich Buxtehude (1637–1707)
Preludium in a Bux WV 158*

Johann Sebastian Bach
Fantazja G-dur BWV 572*

Charles Maria Widor (1844–1937)
Toccata z V Symfonii organowej f-moll, op. 42*

****************

Sobota, 30 lipca, godz. 20.00

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14

Wacław Golonka – organy

Dawid Biwo – bas

Maciej Lulek – skrzypce

PROGRAM:

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
- Preludium i Fuga G-dur BWV 541
- Aria z Pasji Mateuszowej „Gerne will ich mich bequemen” BWV 244

Arcangelo Corelli (1633–1713)
Sonata na skrzypce i basso continuo
I. Grave, Allegro, Adagio, Grave, Allegro, Adagio
II. Allegro, Adagio
III. Allegro
IV. Adagio
V. Allegro

Georg Friedrich Händel (1685–1759)
Aria Manoah z opery Samson „How willing my paternal love” HWV 57

Feliks Mendelssohn-Bartholdy (1809–1847)
Sonata D-dur op. 65
Andante – Andante con moto – Allegro maestoso

Johann Sebastian Bach
Aria z Kantaty „Hier, in meines Vaters Stätte” BWV 35

Marco Enrico Bossi (1861–1925)
Adagio

César Franck (1822–1890)
Panis Angelicus

Marian Sawa (1937–2005)
Taneczne obrazki

****************

Środa, 3 sierpnia, godz. 20.00

Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki 1a 

Filip Presseisen – organy

Ludmiła Staroń – sopran

PROGRAM:

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809–1847)
Sonata A-dur nr 3 op. 65
Con moto maestoso – Andante tranquillo

Camille Saint-Saëns (1835–1921)
Ave Maria

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Preludium chorałowe „Erbarm dich mein, o Herre Gott” BWV 721

Giulio Caccini (1551–1618) [Władimir Wawiłow]
Ave Maria

César Franck (1822–1890)
Ave Maria

Johannes Brahms (1833–1897)
Preludium chorałowe nr 5 „Schmücke dich, o liebe Seele”

Adolf Doss (1825–1886)
Ave Maria

Luigi Cherubini (1760–1842)
Ave Maria

Max Reger (1873–1916)
Fantazja chorałowa „Halleluja, Gott zu loben bleibe meine Seelenfreund” op. 52 

****************

Sobota, 6 sierpnia, godz. 20.00

Kościół OO. Jezuitów MB Nieustającej Pomocy, ul. Ks. Kaszelewskiego 9

Łukasz Kołakowski – organy

Edyta Fil – flet

Ekaterina Antokolskaya – wiolonczela (Rosja)

PROGRAM:

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
- „Komm, Gott, Schöpfer, heiliger Geist” BWV 667
- Fantazja i Fuga c-moll BWV 537

Franz Liszt (1811–1886)
Ave Maria von Arcadelt

Alexandre Pierre François Boëly (1785–1858)
Fantazja i Fuga B-dur

Marin Marais (1656–1728)
„Les Folies d'Espagne”

Giovanni Benedetto Platti (1697–1763)
„Siciliana”

Gaspar Kassado (1897–1966)
„Intermezzo and Dance”

Heitor Villa-Lobos (1887–1959)
Assobio a Jato („The Jet Whistle”)

Johannes Brahms (1833–1897)
2 preludia chorałowe z op.122:
- „Herzlich tut mich erfreuen” nr 4
- „Schmücke dich, o liebe Seele” nr 5

Karol Szymanowski (1882–1937) [Alistair Wightman]
Etiuda b-moll

Marian Sawa (1937–2005)
Taneczne obrazki

****************

Niedziela, 7 sierpnia, godz. 16.00

Centrum Formacyjno-Szkoleniowe „Księżówka”, Al. Przewodników Tatrzańskich 2

Anna Śliwa – fidel, surdynka, lira da braccio, skrzypce barokowe

Edyta Fil – flet

Ekaterina Antokolskaya – wiolonczela (Rosja)

PROGRAM:

Krzysztof Szwajgier (*1944)
Wariacje Schiarazula Marazula (fidel)

Suita polskich tańców renesansowych
Taniec I – Taniec I – Fatalia błazeńska – Wyrwany – Hajducki (pochette)

Marco Cara (ok. 1504)
Io non compro piu speranza (lira da braccio)

Georg Philipp Telemann (1681–1767)
XII Fantazja a-moll TWV 40:25
Moderato – Vivace – Presto (skrzypce barokowe)

Daniele Zannettivich (*1950)
Arie Hiszpańskiego Renesansu (flet altowy i wiolonczela)

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Allamande z 5 Suity c-moll na wiolonczelę solo

Antonio Vivaldi (1678–1741)
Koncert g-moll na flet i wiolonczelę RV 439
Largo – Presto – Largo – Presto – Largo – Allegro

Joseph Bodin de Boismortier (1689–1755)
V Sonata na flet altowy i wiolonczelę
Moderement – Allemande – Goyment – Gracieusement – Legerement 


****************

Środa, 10 sierpnia, godz. 20.00

Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki 1a

Agnieszka Tarnawska – organy*

Jarosław Tarnawski – organy**

PROGRAM:

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Passacaglia c-moll BWV 582*

Robert Schumann (1810–1956)
z 6 Studien in kanonischer Form:
1. Nicht zu schnell*
2. Mit innigem Ausdruck*

August Gottfried Ritter (1811–1885)
Sonata e-moll op. 19**

Franz Schubert (1797–1828)
Fuga e-moll D.952 op. posth**

Gustav Merkel (1827–1885)
Sonata d-moll na 4 ręce op. 30
Allegro moderato – Adagio – Allegro con fuoco 

****************

Poniedziałek, 15 sierpnia, godz. 20.00

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14

Tomasz Orlow – organy

Arkadiusz Krupa – obój 

PROGRAM:

Tomasz Orlow (*1974)
Improwizowane Preludium i Fuga (w stylu baroku północnoniemieckiego)

Nicola Porpora (1686–1768)
Alto Giove z opery „Polifemo”

Georg Friedrich Haendel (1685–1759)
„Ombra mai fu” z opery „Xerxes”

Tomasz Orlow
Improwizowana Fantazja fletowa (na temat pieśni religijnej „Z dawna Polski Tyś Królową”)

Georg Friedrich Haendel
„Lascia ch`io pianga” z opery „Rinaldo”

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)
„Ave Verum Corpus”

Antonio Vivaldi (1678–1741)
Koncert C-dur na obój F VII nr 4
Allegro molto - Largo - Allegro

Tomasz Orlow
Improwizowana Sonata organowa (na tematy pieśni maryjnych w stylu romantycznym)
Allegro – Modlitwa – Fuga-Finale