Dom rekolekcyjny Konferencji Episkopatu Polski „Księżówka” jest miejscem wyjątkowym. Spotykają się tu cisza potrzebna do kontemplacji i spokój niezbędny do wypoczynku. Klimat domu sprzyja oderwaniu się od codziennych spraw, a piękny ogród zimą i latem jest idealny do modlitw i kontemplacji. W tym roku „Księżówka” obchodzi jubileusz 100-lecia swojej działalności.

Dom jest miejscem uświęconym godzinami modlitwy. Znajduje się tu główna kaplica-miejsce modlitwy Jana Pawła II podczas jego wypoczynku w „Księżówce”, oraz trzy mniejsze kaplice.

Serdecznie zapraszamy kapłanów i świeckich na rekolekcje i wypoczynek. Oferujemy kilkadziesiąt pokoi z łazienkami, pełne lub częściowe wyżywienie. Bezpośrednio pod domem znajduje się obszerny parking-posesja jest zamknięta. Do dyspozycji gości jest sala gimnastyczna, a także sala kominkowa, sala telewizyjna, biblioteka i czytelnia, w której można przejrzeć aktualną prasę i skorzystać z komputerów z Internetem. W pokojach dostępny jest bezpłatny Internet bezprzewodowy (Wi-Fi).

Spacer do Kuźnic zajmuje około 15 minut, na Krupówki ok. pół godziny.
Zapraszamy na naszą stronę internetową www.ksiezowka.zakopane.pl