Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki Konkursu Fotograficznego „Żywioł folkloru” 2015, który odbył się w ramach 47. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Cieszy nas coraz większa popularność konkursu, w którym wzięło udział 37 uczestników. Zdjęcia oceniano w dwóch kategoriach:

I – Akredytowani dziennikarze i fotoreporterzy, Żywioł folkloru – Bogactwo stroju, siła tradycji.

II – Publiczność, Żywioł folkloru – Festiwalowa wioska tętniąca życiem.

Każdy uczestnik mógł przedstawić maksymalnie 5 zdjęć. Prace oceniano pod względem zgodności z tematyką poszczególnych kategorii, jej walorów artystycznych a także jakości i oryginalności. Nagrodami w konkursie był jednodniowy kurs fotograficzny w Tatrach ufundowany przez portal Zakopiec.info, roczna prenumerata Tygodnika Podhalańskiego, albumy ufundowane przez miesięcznik Press, gadżety i wydawnictwa Biura Promocji Zakopanego oraz ekspozycja zdjęć na wystawie fotograficznej w przyszłym roku podczas 48. MFFZG.

Wręczenie nagród laureatom Konkursu Żywioł Folkloru 2015 odbędzie się 17 listopada o godzinie 16.30 w sali obrad Urzędu Miasta Zakopane. Zapraszamy!!

Jury w składzie: Bartłomiej Jurecki (Tygodnik Podhalański, fotograf ), Robert Urbański (Zakopiec.info, fotograf ), Anna Karpiel-Semberecka (Biuro Prasowe MFFZG), Karolina Bachleda – Księdzularz (Biuro Promocji Zakopanego) przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kat. I Akredytowani dziennikarze i fotoreporterzy

Nagrodę finansową 1500 zł otrzymuje Marcin Szkodziński za zdjęcie:Wyróżniono 3 uczestników:

  • Agnieszka Stępień

  • Julia Zabrodzka

  • Małgorzata Falecka

W kat. II Publiczność

Nagrodę finansową 1000 zł. otrzymuje Karolina Kacperek za folder zdjęć:Wyróżniono 4 uczestników:

  • Tomasz Osuchowski

  • Agnieszka Sulikowska

  • Rafał Jabłoński – Zelek

  • Karolina Barciszewska – Kozioł